• Çalışmak

    Bir örnek…

Merhaba

Ben Oğuzhan Koç… 26 Mayıs 1993 yılında Tokat’ın Erbaa ilçesinde dünyaya geldim. İkizler burcuyum. İlköğretim hayatımı Erzincan Cumhuriyet İlköğretim Okulu’nda tamamladım. Liseyi ise Aksaray Yunus Emre Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Dolayısıyla ilköğretim ve lise hayatım yaklaşık on okul değiştirerek geçti. 2012 yılında başladığım Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Sinema ve Televizyon bölümünden 2017 yılında mezun oldum. Şimdilerde sinema üzerine çalışmalarıma devam etmekteyim.

Neler Yaparım?

İletişim Bilimleri Fakültesine başladıktan sonra ilgi alanlarımı gerçekleştirme fırsatı buldum. Özellikle sosyal medya üzerine alanında uzman insanlar ile tanışarak bu alanda gelişimimi sürdürdüm. Anadolu Üniversitesi Yabancı Diller Yüksek Okulu İngilizce hazırlık eğitimimi tamamlayıp Sinema ve Televizyon eğitimime başladıktan sonra Anadolu Üniversitesi Sosyal Medya Koordinatörlüğünde çalışmaya başladım. Öte yandan ilkokuldan beri ilgi alanlarımın başını çeken tarihi araştırmalar konusunda büyük aşamalar kaydettim. 92 Belgeseli, Bozkırın Çocukları, Beylerbeyi, Geri Gelen Mektup gibi projelerim ödüller almayı başardı. Şimdilerde dizilerde kamera asistanlığı, freelance video editörlüğü ve kurgu editörliğü yapmaktayım.

Nerelerde Çalıştım?

Bir çok profesör ile tanışıp bir çok araştırmaya imza attım. Lise yıllarında açmış olduğum tarih blogumda yazdığım araştırma yazılarım ile binlerce kişiye ulaştım. Bu alanımdaki çalışmalara referanslık edecek ”92 Belgeseli”, ”Bozkırın Çocukları”, ”Beylerbeyi” gibi belgesel çalışmalarına arkadaşlarım ile beraber imza attım. Bu çalışmalar ile aldığımız ödüller bize itici birer güç olmaya devam etti. Sonrasında reklamcılık üzerine yaptığımız çalışmalar oldukça beğeni topladı. Öte yandan üniversitede kulüp ve atölye çalışmalarında da bulundum. Hazırlık yıllarımda Anadolu Üniversitesi İletişim Kulübü’nün CMYK Medya Günleri etkinliğinin sosyal medya yönetimini üstlendim. İlerleyen yıllarda kendi kurduğumuz oluşumların yönetimlerinde bulunmaya devam ettim. Reklamcılık Kulübü, Anadolu Üniversitesi Reklamcılık Topluluğu gibi oluşumların yönetim kurullarında başkan yardımcılığı ve başkanlık görevini üstlendim. Üniversiteden mezun olduktan sonra belgesel, kısa film ve sinema filmi projelerinde yer aldım. Öte yandan dizilerde kamera asistanlığı yapmaya başladım. Bu sürenin ardından kendi kısa filmimi çekmek için kolları sıvadım. Şimdilerde sosyal medya ve film projeleri üzerine çalışmalarıma devam etmekteyim.

Neler Yaparım

”Kısa Film Çekimleri,  Belgesel, Reklam Filmleri, Sosyal Medya Yönetimi” ile uğraşmaktayım. Ayrıca dizi, sinema ve reklam filmlerinde kamera asistanlığı yapmaktayım.

Nasıl Yaparım

Üç yılı aşkın birlikte çalışma geçmişimiz olan güçlü bir ekiple fikirlerinizi senaryo haline getirebilir, firmanıza ve kurumsal kimliğinize hayat verebiliriz.